W dniu 05 marca 2015 r. najlepsi uczniowie z klas hotelarskich Zespołu Szkół w Pasłęku pokazali swoje umiejętności w Hotelu Hilton***** w Gdańsku. Na zaproszenie General Menager Hotelu Pani Magdaleny Muchy nasi uczniowie mogli wykazać się nabytymi w trakcie kształcenia umiejętnościami i wzięli udział w szkoleniu praktycznym Obowiązki i praca służby pięter w hotelu sieciowym.

Powitanie w Hotelu jak zawsze przyjazne. Okazało sie, że nasi uczniowie są już w hotelu rozpoznawalni. Nasze uczennice Anna Sawraza i Sylwia Smotrycka z III TH, laureatki Szkolnego Konkursu Hotelarz Roku 2014 czuły się jak VIP-y. Personel zapamiętał je ze styczniowej wizyty w ramach nagrody ufundowanej przez Hotel Hilton. Ania i Sylwia zapowiedziały, że i w tym roku będą pracowały na nagrodę.

Po powitaniu przystąpiliśmy do naszych zajęć. Zajęcia prowadziła Kierownik Służby Pięter w Hotelu Hilton Pani Irena Chrabkowska. Zapoznała wszystkich uczniów z obowiązującymi procedurami. Przestrzeganie procedur przez wszystkich pracowników jest podstawą dobrze wykonanej usługi. Była to wyjątkowa lekcja realnego hotelarstwa. Okazuje się, że to, czego uczymy się w szkole pokrywa sie z przyszłymi obowiązkami w pracy hotelarza. Pani Kierownik omówiła zadania i wszyscy zostali przydzieleni do konkretnej pracy.

Po warsztatach spotkaliśmy sie wszyscy na wspólnej sesji zdjęciowej. Pani Kierownik Irena Chrabkowska była bardzo zadowolona z pracy naszych uczniów. Zapał i chęć pokazania się z najlepszej strony pozwoliły całej grupie zapracować na bardzo dobrą ocenę. Po takiej ocenie Pani General Menager Hotelu zaproponowała wszystkim możliwość wakacyjnej pracy w Hiltonie. Do tej propozycji wszyscy odnieśli sie z entuzjazmem. Wszyscy przyjęli warunki, czyli uzyskanie promocji do klasy wyższej oraz zgodę rodziców na wakacyjną pracę. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie już po szkolnej weryfikacji w czerwcu.

Powrót z Gdańska odbywała się w radosnej atmosferze. Wszyscy myślami byliśmy w wakacyjnych nastojach. Jako opiekun grupy chciałbym wyróżnić za wzorowe reprezentowanie szkoły: Anię Sawrazę, Sylwię Smotrycką, Julię Kaciłowicz z klasy III TH oraz Katarzynę Przygodę, Natalię Przewoźniczuk, Mariusza Szaflika i Pamelę Tyburską z klasy II TH.

Z hotelarskim pozdrowieniem Bogdan Szymański.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Hotelarze w Hiltonie*****
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Hotelarze w Hiltonie*****