preloader
Przejdź do treści.

Menu

W dniu 26 lutego 2015 r. grupa uczniów z klasy I technik hotelarstwa) z Technikum nr 1 przy Zespole Szkół w Pasłęku wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do HOTELU ELBLĄG****. Opiekunem grupy była nauczyciel zawodu Pani Aleksandra Szymańska. Głównym celem zajęć było przybliżenie młodym hotelarzom hotelu wysokiej kategorii i świadczonych w nim usług. Powitał nas Pan Ryszard Wójcik - menager techniczny hotelu, który był naszym przewodnikiem po obiekcie. Opowiedział nam o historii budowy hotelu, aktualnej pozycji hotelu na rynku usług hotelarskich w regionie i w Polsce.

Zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy w obiekcie pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków. Hotel Elbląg**** jest postawiony na fundamentach Domu Królów na Starym Mieście w Elblągu. Nawiązując do tej historii restauracja hotelu nazywa się Dom Królów.

Następnie młodzież zapoznała się z układem funkcjonalnym obiektu. Poznała recepcję i hall z lobby barem. Ciekawostką był Buisness Corner. Obejrzała jednostki mieszkalne i ich wyposażenie. To aktualny temat omawiany na lekcjach hotelarstwa.

Następnie obejrzeliśmy miejsca, gdzie świadczone są usługi rekreacyjno-wypoczynkowe z SO Natural SPA i strefę SPA & Welness. Ciekawostką dla wszystkich był hotelowy podziemny garaż, jedyny taki w najbliższej okolicy. Hotel posiada także dużą salę konferencyjną mogącą przyjąć nawet 300 osób.

Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwym przyjęciem. Obserwując pracę personelu i kierownictwa, młodzież mogła przekonać się, jak ważna w zawodzie hotelarza jest estetyka i etykieta. Była to dobra lekcja hotelarstwa. Młodzież zrozumiała, dlaczego na lekcjach hotelarstwa tak dużo mówi się o gościnności i etyce zawodowej.

Na zakończenie Pan Ryszard Wójcik przyjął nasze zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły i przeprowadzenie warsztatów z pracy w recepcji oraz walorów turystycznych naszego regionu, w których jest wybitnym specjalistą. Wszystkich czytających pozdrawiają: Roksana Jóźko, Sylwia Wytrwał, Natalia Siemionowska, Aleksandra Zylbert, Piotr Karaszkiewicz, Adam Domalewski, Kamil Stefański oraz opiekun grupy Aleksandra Szymańska.

Aleksandra Szymańska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?

Wydarzenia

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski