W dniach 25 - 31 stycznia wychowankowie z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Marwicy i Pasłęku uczestniczyli w zimowisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Daj Nadzieję" w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Uczyli się codziennie jazdy na nartach i snowboardzie, oprócz tego brali udział w wypełnionym po brzegi programie zimowiska.

Program zimowiska obejmował konkurs zjazdów na byle czym, olimpiadę zimową, kąpiele w termach w Białce Tatrzańskiej, kulig w saniach z pochodniami i pieczeniem kiełbas, zimową szkołę przetrwania, kino 7D, odwiedziny Wielkiej Krokwi w Zakopanem, zakupy na Krupówkach, budowanie fortec ze śniegu i wielką bitwę śnieżną, różne konkursy z nagrodami, zabawy z Xboxem, dyskotekę, jazdę na łyżwach, grill z oscypkiem i śpiewami w chacie góralskiej i wiele innych atrakcji.

Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy z obu placówek, a nad całością zimowiska czuwał sam dyrektor okrzyknięty na koniec zimowiska Królem Julianem. To był piękny i magiczny czas, wiele dzieci złapało bakcyla narciarskiego i snowboardowego.

Spotkanie z inną kulturą, z dala od placówki, bardzo pozytywnie wpłynęło na wiele osób co widać było w relacjach między uczestnikami. Przez cały czas towarzyszył nam śnieg i mróz. Dzieci nie chciały wracać do domu, było wiele łez i pytań dlaczego tak krótko...

Sylwia Szmit

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wychowankowie z Marwicy i Pasłęka wypoczywali na zimowisku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wychowankowie z Marwicy i Pasłęka wypoczywali na zimowisku