Przez trzy kolejne dni, tj. od 20 do 22 stycznia 2015r. Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku gościł uczniów klas trzecich gimnazjów z Pasłęka, Morąga, Dobrego, Małdyt, Rychlik i Młynar. Młodzież gimnazjalna wzięła udział w czterech godzinnych warsztatach ekonomicznych, gastronomicznych i mechaniczno-budowlanych.

WARSZTATY EKONOMICZNE „MOJA FIRMA – MÓJ SUKCES”

W pierwszej części warsztatów uczniowie gimnazjum przy współpracy z uczniami klas II i III technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista prowadzili przedsiębiorstwa produkcyjne. Zadaniem uczniów była produkcja i sprzedaż kaczek wykonanych techniką origami. Druga część warsztatów odbywała się w pracowni komputerowej, gdzie młodzież gimnazjum mogła sprawdzić swoje umiejętności podejmowania decyzji w ekonomicznych grach edukacyjnych Moja firma i Finanse bez tajemnic. Warsztaty przeprowadzili nauczyciele ZSEiT: Dorota Orłowska-Łuczka, Joanna Kisielewska i Ryszard Barszcz.

WARSZTATYMECHANICZNO – BUDOWLANE

Podczas warsztatów mechaniczno-budowlanych gimnazjaliści mieli zajęcia z obróbki mechanicznej metali i w kuźni. Uczniowie m.in. ustawiali rozrząd silnika, rozkładali na części rozrusznik i alternator, diagnozowali usterki w samochodzie przy pomocy komputera diagnostycznego. Uczniowie podjęli również próbę cekolowania ścian, układania płytek na ścianie i przycinania paneli na piłach. Warsztaty wspomagali uczniowie kl. I-III kształcący się w zawodach mechanicznych i budowlanych. Warsztaty przeprowadzili nauczyciele ZSEiT: Renata Groń, Bogdan Ortman, Jan Połumackanycz, Mariusz Wolski i Andrzej Mizura.

WARSZTATY GASTRONOMICZNE I OBSŁUGI KONSUMENTA

Podczas warsztatów uczniowie gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi umiejętnościami z zakresu gastronomii oraz obsługi konsumenta. Gimnazjaliści podczas zajęć realizowali różne ćwiczenia m.in. sporządzanie pizzy, koktajli i innych napojów mieszanych, przygotowanie nakryć, przenoszenie zastawy stołowej także z użyciem tac. Celem warsztatów było przybliżenie gimnazjalistom specyfiki kształcenia zawodowego realizowanego w ramach zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.

Warsztaty przeprowadzili nauczyciele ZSEiT: Bogumiła Olendzka-Kozicka, Wioleta Wierzbicka i Weronika Szaj.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

Dorota Orłowska-Łuczka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Warsztaty dla gimnazjalistów w ZSEiT