Dnia 17 grudnia 2014 roku wychowankowie obu placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu elbląskiego uczestniczyli w zorganizowanej przez Fundację ,,Pożywienie - Darem Serca” imprezie mikołajkowej pod hasłem ,,GWIAZDKA 2014''.

Była to niezwykła impreza, misternie przygotowywana od dłuższego czasu. Już w listopadzie zwróciła się do nas Fundacja z zapytaniem czy chcemy przyjąć zaproszenie i... nie było mowy byśmy z tego nie skorzystali.

Zadaniem dzieci było przygotowanie indywidualnych osobistych listów do Św. Mikołaja, które następnie zostały przekazane do Fundacji. Pracownicy fundacji wraz ze swoimi elfami sponsorami) przygotowali prezenty zgodnie z marzeniami dzieci. Impreza odbywała się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Wyjechaliśmy skoro świt, bo już o godz.4.30. Dotarliśmy na miejsce bezpiecznie ze sporym zapasem czasu zgodnie z powiedzeniem ,,nie spóźniają się Ci, którzy mają najdalej”. Cała impreza była bardzo dokładnie zaplanowana a czas był zagospodarowany co do minuty. W pierwszej kolejności wszystkie dzieci ze wszystkich placówek było ich około 250) spotkały się na sali gdzie przedstawiciele Fundacji przywitali nas, a placówki zaprezentowały swoje talenty. Jedni zaśpiewali pastorałki, inni zatańczyli a wychowankowie POW w Pasłęku przedstawili pantomimę pt.,,Drzewo” symboliczna walka dobra ze złem). Pantomima spotkała się z ogromnym aplauzem.

Później były zabawy dla młodszych i starszych pod okiem wodzireja i na końcu najbardziej oczekiwany przez dzieci moment wręczenie upominków. W międzyczasie była możliwość skorzystania z fotobudki,gdzie dzieci mogły zrobić sobie kilka śmiesznych zdjęć, a Samsung przygotował zajęcia ,,Mistrzowie Kodowania”.

Przepiękne prezenty ucieszyły dzieci. Na koniec Ibis Reduta zasponsorowała nam obiad i w restauracji czekała nas kolejna niespodzianka... Mikołaj ze słodyczami. Na koniec spacer po przepięknej Starówce. Z ogromnymi wrażeniami późną nocą wróciliśmy do domu.

Anna Łukawska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Gwiazdkowe spotkanie