Pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga oraz Starosty Elbląskiego przeprowadzono plebiscyt na najbardziej przyjaznego dzielnicowego z terenu miasta oraz powiatu. W głosowaniu, które przeprowadzono za pośrednictwem elbląskich mediów, zwycięzcą został: na terenie miasta po raz drugi aspirant Paweł Myszk. Wśród policjantów dzielnicowych pracujących na terenie powiatu – już po raz czwarty – najbardziej przyjazny okazał sięaspirant sztabowy Marek Sławiński z Posterunku Policji w Tolkmicku.

Wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali pamiątkowe statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Elbląga oraz starostę elbląskiego. Na spotkaniu obecni byli, między innymi: wicewojewoda warmińsko–mazurski Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz. Starostę Elbląskiego reprezentował Stanisław Sołowiej. Na spotkaniu byli także przedstawiciele samorządów, komendanci służb mundurowych, jak również przedstawiciele lokalnych mediów.