preloader
Przejdź do treści.

Menu

W dniach 11-15 listopada 2014 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym spotkali się partnerzy projektu Career In Art CIA finansowanego w ramach programu Erasmus Plus. Partnerstwo tworzy 6 szkół z Polski, Rumunii, Belgii, Turcji, Słowacji i Słowenii. Projekt skupia się na przygotowaniu uczniów liceów plastycznych, lub szkół średnich z klasami artystycznymi do zawodu artysty.

Nasi uczniowie muszą rozwijać swoją pasję, jednakże, muszą rozumieć potrzeby, wymagania i zasady rządzące obecnym rynkiem pracy. Współczesny artysta zna historię sztuki, różne techniki artystyczne – te obecne i z przeszłości, jest twórczy, gotowy do eksperymentowania i wie co chce robić. Oprócz tego posługuje się językami, żeby sprzedawać swoją twórczość za granicą, jest biegły w nowoczesnych technologiach i ciągle uczy się, aby podwyższyć swoje kwalifikacje i umiejętności. Tego wszystkiego młody artysta-uczeń będzie mógł się uczyć w naszym projekcie.

W czasie 3 lat projektu zaplanowanych jest wiele spotkań nauczycieli i uczniów. Tym razem w Polsce 12 pedagogów ze szkół partnerskich pracowało nad dokumentacją projektu. To pierwsze spotkanie było konieczne, aby dopracować wszystkie główne założenia projektu i szczegółowo omówić najbliższe zadania: stworzenie logo projektu, powstanie słownika terminów plastycznych w siedmiu językach i filmów o lokalnych artystach. Uzgadnialiśmy sposoby wdrażania projektu i metody popularyzowania jego rezultatów, między innymi poprzez stworzenie strony internetowej. Spotkanie było długie, twórcze i owocne.

W tym krótkim czasie zdołaliśmy pokazać naszym gościom odrobinę naszego wspaniałego dziedzictwa kulturowego. Zobaczyli Starówkę w Gdańsku i Muzeum Bursztynu, zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, który wywarł na nich niesamowite wrażenie. Z naszych lokalnych elbląskich zabytków najbardziej podobała im się Galeria El oraz wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego z pracowni serigrafii i oczywiście Katedra Świętego Mikołaja. Partnerzy z Turcji przyjechali 10.11 i obserwowali obchody Dnia Niepodległości przy Ratuszu Staromiejskim, co było dla nich nie lada atrakcją. W elbląskich restauracjach popróbowali smacznej polskiej kuchni.

Spotkanie było bardzo udane, zarówno pod względem wytężonej pracy jak i rozwoju kulturowego, poznania Polski i jej obyczajów. Z niecierpliwością czekamy na przyjazd uczniów, który odbędzie się w marcu 2015 roku.

Koordynator projektu

Joanna Jastrzębska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: CIA w Liceum Plastycznym

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski