12 listopada pod patronatem starosty elbląskiego Sławomira Jezierskiego odbył się w Szkole Podstawowej w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Wyśpiewajmy naszą historię”.

Przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Elbląskiego i Gminy Tolkmicko przybyli na uroczystość:

- Przewodniczący Rady Powiatu - Ryszard Zagalski,

- Wiceprzewodniczący - Zbigniew Rutkowski,

- Starosta Powiatu Elbląskiego - Sławomir Jezierski,

- Przewodnicząca Rady Gminy Tolkmicko - Maria Wodzianicka,

- Burmistrz Tolkmicka - Andrzej Lemanowicz

- Komendant placówki SG w Elblągu ppłk Arkadiusz Kulik

W 2010 r. podczas pierwszej edycji konkursu, wzięły w nim udział trzy szkoły, w tegorocznej:

Szkoła Liczba uczestników

1 Błudowo 6

2 Jegłownik 9

3 Łęcze 10

4 Nowakowo 6

5 Pilona 6

6 Pogrodzie 8

7 Słobity 7

8 Sp11 7

9 Sp25 6

10 Suchacz 6

11 Tolkmicko 8

12 Węzina 8

W sumie 87 uczestników

Tegoroczny konkurs tematycznie związana była z Powstaniem Warszawskim, którego 70 rocznicę obchodziliśmy w tym roku.

Jury pod przewodnictwem kapelmistrza Orkiestry Morskiego Oddziału SG kpt. SG Jarosława Rywalskiego oceniło przygotowane na festiwal piosenki.

Nagrody w kategoriach:

I. miejsce Soliści młodsi:

I Nikola FiedorJegłownik Janek Szymański - SP Tolkmicko

II Amelia Zalewska - SP Łęcze

III Mateusz Lewczuk - SP Pilona

II. miejsce Soliści starsi

I Maksymilian Gruchalski - SP Łęcze

II Żaneta Mała - SP Błudowo

III Adrian Ostręga - SP Słobity

miejsce zespoły

I Świetliki z Jedenastki - SP 11 Elbląg

II Duet Alicja Bogdanowicz i Kacper Turczyn - SP Łęcze

III Każdy śpiewać może - SP Jegłownik

Wyróżnienie zespół z SP 25 Elbląg

Współorganizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Elblągu, Gmina Tolkmicko i Morski Oddział Straży Granicznej, którego orkiestra reprezentacyjna podczas festiwalu zagrała koncert.

Wsparcia przedsięwzięciu udzielili również Centrum Sportowo-Biznesowe w Elblągu, Oddział IPN w Gdańsku i Tartak Jagodno.

Zbigniew Kęska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Wyśpiewajmy naszą historię”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Wyśpiewajmy naszą historię”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Wyśpiewajmy naszą historię”