7 listopada o godz. 10.00 XXXIII sesja Rady Powiatu w Elblągu rozpoczęła się od miłej uroczystości wręczenia Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego Celestynowi Toruckiemu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kulturalnej oraz Januszowi Pająkowi za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportowej. Ostatnia sesja w tej kadencji, siłą rzeczy, była podsumowaniem czteroletniej pracy samorządu i władz powiatu. Słowa podziękowania za dobrą współpracę złożył na ręce starosty Sławomira Jezierskiego burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

W części informacyjnej sesji starosta złożył sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 26 września do 7 listopada 2014 r. Następnie radni przyjęli informację o stanie środowiska na obszarze Powiatu Elbląskiego w 2013 roku, zaprezentowaną przez kierownik elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie Krystynę Wątrobę oraz analizę i ocenę struktury bezrobocia na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu za I półrocze 2014 r. omówioną przez dyrektor PUP Iwonę Radej. Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Gabriela Effenberg przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych w placówkach oświatowych powiatu elbląskiego za rok szkolny 2013/2014. Następnie Przewodniczący Rady Powiatu złożył informację z analizy oświadczeń majątkowych radnych za 2013 rok. Informację z analizy oświadczeń majątkowych za 2013 rok Radzie Powiatu złożył także Starosta Elbląski. Raport z realizacji „Programu Ochrony Środowiska dla powiatu elbląskiego obejmujący okres 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r.” oraz aktualizacji tego programu na lata 2014-2017 z perspektywą na lata 2018-2021 i prognozy oddziaływania na środowisko Programu Ochrony Środowiska dla powiatu elbląskiego na lata 2014-2017 z perspektywą na lata 2018-2021 wraz z aktualizacją Programu oczyszczania powiatu elbląskiego z azbestu na lata 2014-2032 opracowane przez Instytut Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o. w Białymstoku przedstawiła Barbara Wacław.

Radni podjęli dwanaście uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad. Ponadto Rada Powiatu podjęła stanowisko w sprawie poparcia działań związanych z koncepcją budowy nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W ostatniej części sesji Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski i Starosta Elbląski Sławomir Jezierski dokonali podsumowania osiągnięć powiatu w mijającej kadencji.

Dziękowano radnym, Zarządowi Powiatu, pracownikom Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych powiatu za aktywną działalność na rzecz powiatu i osiągnięte wyniki.

Przewodniczący Rady Powiatu i Starosta Elbląski wręczyli pamiątkowe dyplomy wszystkim radnym, Skarbnik Powiatu Edwardzie Mazurkiewicz i Sekretarzowi Powiatu Jackowi Augustynowiczowi. Ponadto pamiątkowe dyplomy wymienili pomiędzy sobą Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski i Starosta Elbląski Sławomir Jezierski.

Agnieszka Chrzanowska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XXXIII sesja Rady Powiatu w Elblągu