W dniach 18.08-29.08.2014 r. 20 uczniów Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięło udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w renomowanych hotelach klasy biznes w Gdańsku. Jest to ostatnie z działań projektu realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku finansowanego ze środków UE pt. „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra”.

Praktyki realizowane były w znanych i cenionych pięciogwiazdkowych hotelach w Gdańsku, m.in. w Hotelu Hilton, Hotelu Radisson Blu czy IBB Dwór Oliwski City Hotel & Spa. To jedne z najnowocześniejszych obiektów hotelarskich w Trójmieście, które cieszą się zasłużoną renomą. Hotele posiadają nowoczesne wyposażenie, a także profesjonalne urządzenia techniki gastronomicznej oraz wykwalifikowaną obsługę. To była wyjątkowa okazja dla uczniów, którzy doskonalili swoje umiejętności zawodowe pod okiem specjalistów w obiektach tak wysokiej klasy.

Uczniowie mieli okazję kształcić się pod kierunkiem mistrzów sztuki kulinarnej, zostali zapoznani ze stosowanymi standardami obsługi konsumenta, poznali pracę dużych renomowanych hoteli. Wykonywali zlecone prace przy przygotowaniu i obsłudze śniadań, obiadów, room service. Pracowali również w kawiarniach i barach hotelowych. Szkolili przy tym język angielski zawodowy, gdyż większość gości tych hoteli to obcokrajowcy. Wyjazd na praktyki był dla nich szansą na wejście w życie zawodowe.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie odbycia praktyki z danego hotelu.

Opiekunami podczas praktyk były Bogumiła Olendzka-Kozicka i Wioletta Wierzbicka.

Koordynator: Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT na praktykach zawodowych w pięciogwiazdkowych hotelach w Gdańsku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT na praktykach zawodowych w pięciogwiazdkowych hotelach w Gdańsku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT na praktykach zawodowych w pięciogwiazdkowych hotelach w Gdańsku