W dniach od 18 do 29 sierpnia br. w ramach ostatnich działań realizowanego wZespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku projektu unijnego pt. „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra” dziewięciu uczniów z I klasy zasadniczej szkoły zawodowej monter zabudowy irobót wykończeniowych w budownictwie odbyło praktykę zawodową.

Uczniowie ZSEiT w Pasłęku odbyli praktykę zawodową w firmie INWEST TERM – Krzysztof Burakw Elblągu, która w tym okresie zajmowała się głównie budową i remontem domów mieszkalnych. Dwie z trzech trzyosobowych grup pracowały w ramach praktyk właśnie na placu budowy domów. Trzecia grupa uczestniczyła w remoncie przedszkola.

Po odbyciu przeszkolenia z zakresu bhp, przepisów przeciwpożarowych i zasad udzielania pierwszej pomocy w razie wypadków uczniowie przystąpili do zajęć. Każdego dnia nabywali nowe umiejętności, poszerzali swoją wiedzę teoretyczną i mieli okazję obserwować postęp prac budowlanych oraz efekty własnych działań.

Zajmowali się między innymi: przygotowaniem pomieszczeń do prac remontowych i ścian pod tynk strukturalny, kuciem kafli, rozszalowywaniem konstrukcji betonowych, montażem płyt G-K i narożników aluminiowych oraz komina systemowego, szpachlowaniem, układaniem tynku strukturalnego „baranek”, malowaniem pdbitki, ścian i elewacji, przygotowaniem konstrukcji drewnianej dachu, deskowaniem połaci dachowej, pracami murarskimi, a także nakładaniem gładzi szpachlowej oraz montażem armatury sanitarnej, płytek ceramicznych i fugowaniem.

Uczniowie na bieżąco prowadzili rejestr kontynuowanych na budowie prac w dzienniku praktyk. Na zakończenie pobytu w Elblągu otrzymali zaświadczenia o odbyciu praktyki zawodowej i co ważne – pochwałę właściciela firmy za zaangażowaną postawę oraz premię pieniężną za rzetelną pracę.

Opiekunem praktyk była Anna Turowska.

Koordynator: Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Budujemy nowy dom…czyli uczniowie „budowlanki” na praktykach
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Budujemy nowy dom…czyli uczniowie „budowlanki” na praktykach
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Budujemy nowy dom…czyli uczniowie „budowlanki” na praktykach