Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym biorący udział w projekcie „Umiem-Projektuję-Pracuję” w ramach współpracy z elbląskimi firmami realizują wakacyjne staże. Na uczniów zostało zorganizowanych 16 miejsc w takich firmach jak: Teatr im. Aleksandra Sewruka, Agencja Marketingowo-Reklamowa Lider, Agencja Reklamowa Contact, AP DIZAJN, Lira, Agencja Telewizja Elbląska. W każdej z nich młodzież styka się z różnymi zadaniami, mnogością zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

Cieszymy się, ze poprzez realizację projektu umożliwiliśmy młodzieży poznanie całego wachlarza oprogramowania, które przydaje im się teraz na stażu, a potem na pewno przełoży się na przyszłą karierę zawodową. Rynek reklamowy i graficzny jest bardzo wymagający i już od absolwenta oczekuje się, że będzie nie tylko kreatywny, ale przede wszystkim że będzie umiał posługiwać się każdym z programów graficznych. W tym aspekcie bardzo ważna jest współpraca z pracodawcami i mamy nadzieję, że przede wszystkim uczniowie wyniosą z tych staży wiele cennych doświadczeń, które przydadzą im się w planowaniu i podejmowaniu przyszłej kariery zawodowej.

Projekt „Umiem – Projektuję – Pracuję” współfinasowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dominika Lewicka-Klucznik