preloader
Przejdź do treści.

Menu

Praktyki zawodowe w fabryce autobusów to ostatnie działanie realizowane przez ZSEiT w Pasłęku w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE pt.: „Dobre wykształcenie zawodowe gwarancją lepszego jutra”.

W dniach od 30 czerwca do 11 lipca 2014r. 19 uczniów klas I i II ZSZ mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyło w kolejnym etapie projektu - praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S. A. w Sanoku. Przez dziesięć dni młodzież zapoznawała się z całą linią montażową w fabryce - od kawałka blachy aż po produkt końcowy, czyli autobus. Uczestnicy praktyk zostali przeszkoleni z zakresu przepisów BHP i ppoż obowiązujących na terenie fabryki oraz przeszli szkolenie stanowiskowe, przedstawiono im również zasady KAIZEN 5S. Prezentowano procesy montażowe zespołów i detali do autobusów na stanowiskach linii montażowej. Uczniowie zostali oddelegowani na stanowiska montażu zawieszeń przedniego i tylnego, montażu silnika, układu powietrznego, wspomagania oraz układu chłodzenia kierowniczego i wydechowego, gdzie pracowali na powierzonych im stanowiskach pod nadzorem pracowników AM. W kolejnych dniach odbywanych praktyk uczniowie pracowali na stanowiskach montażu układu paliwowego, instalacji elektrycznej, montażu podłóg, wykończenia wnętrza, sufitu, ściany przodu. Młodzież dowiedziała się, że linia produkcyjna fabryki nie jest zautomatyzowana, ponieważ autobusy produkuje się na indywidualne zamówienia klientów. W fabryce produkowane są również szynobusy oraz sprzęt wojskowy.

W czasie wolnym, po południu uczniowie zwiedzali Stare Miasto w Sanoku oraz podziwiali zaporę nad Soliną.

Opiekunami młodzieży podczas odbywania praktyk byli: pani Joanna Karczewska i pani Renata Groń.

Marian Matuszczak

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Uczniowie klas I i II ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych na praktykach zawodowych w fabryce autobusów AUTOSAN S.A.

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski