Stanica Wodna w Nadbrzeżu gości od poniedziałku 30 czerwca br.) 20 – osobową grupę dzieci ze szkół podstawowych z gmin Milejewo, Młynary i Tolkmicko, które uczestniczą w warsztatach sportowo-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Warsztaty obejmują zajęcia sportowe z żeglarstwa i kajakarstwa, zajęcia praktyczne z ceramiki i garncarstwa. Ponadto uczniowie wezmą udział w wycieczce autokarowej po zabytkach najbliższej okolicy, a także rajdzie pieszym po Wysoczyźnie Elbląskiej.

Zwieńczeniem wypoczynku dzieci będzie piknik rodzinny, który odbędzie w niedzielę 6 lipca w godz. 11.00-15.00. Przewidziano w nim między innymi konkursy sprawnościowe dla uczestników warsztatów i ich rodziców, tj.:

- wyścigi kajakowe w parach,

- wyścigi kajakowe indywidualne,

- konkurs rzutu podkową,

- rodzinne konkurencje sprawnościowe wyścigi równoległe, przeciąganie liny).

Dla zwycięzców poszczególnych konkursów i konkurencji przewidziano nagrody książkowe. Piknik zakończy się ogniskiem.

Zapraszamy, poza rodzinami uczestników, mieszkańców okolicznych miejscowości do udziału w pikniku w dniu 6 lipca niedziela) w godzinach 11.00 – 15.00.

Andrzej Nitka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Warsztaty sportowo-edukacyjne „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” rozpoczęte !
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Warsztaty sportowo-edukacyjne „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” rozpoczęte !
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Warsztaty sportowo-edukacyjne „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” rozpoczęte !
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Warsztaty sportowo-edukacyjne „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” rozpoczęte !
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Warsztaty sportowo-edukacyjne „Poznajemy Wysoczyznę i Zalew Wiślany” rozpoczęte !