21 czerwca 2014 roku odbył się I Pasłęcki Maraton MTB. To pierwsza tego typu impreza, jaka odbyła się w Pasłęku. Ciekawa i wymagająca trasa, wzorowo zabezpieczona przez służby porządkowe i uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku, przyciągnęła na start około 100 zawodników, wśród których pojawili się również licencjonowani zawodnicy z Trójmiasta.

Przed startem głównym odbył się wyścig dzieci na dystansie około 1 km. Wzbudził on duże emocje wśród widzów jak i samych startujących.

Klasyfikacja dzieci:

Dziewczynki
1. Katarzyna Maksymiuk
2. Łucja Gajownik
3. Hanna Gajownik

Chłopcy 2003-2004
1. Piotr Jurczyk
2. Szymon Oman
3. Maciej Mackiewicz
4. Arek Krawiecki
5. Jakub Liwski

Chłopcy 2001-2002
1. Dawid Poniatowski
2. Michał Mackiewicz

Najdłuższy dystans 54 km wśród mężczyzn wygrał Mateusz Zdanowicz reprezentujący Hotel Cztery Brzozy Gdańsk. Najlepszą kobietą okazała się Ilona Sobieska. Dystans 27 km wśród mężczyzn wygrał Tomasz Brzóska z Namagnezowani Red-White Tea. Na tym dystansie wśród kobiet najlepsza była Bożena Adamczyk z KB BiegamBoLubię Pasłęk, która na co dzień uprawia biegi długodystansowe.

Impreza odbyła się pod Patronatem Burmistrza Pasłęka. Organizatorami imprezy byli: Mustang Team Pasłęk, Uczniowski Klub Sportowy Lider, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Szkolny Związek Sportowy w Pasłęku.

Sponsorami imprezy byli:

PAMAX - Maria Lisowska, TRANS-TANK - Joanna Kisielewska, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Braniewsko- Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku, PROMUS - J.Muszyński, A & Z - W. Rogowski, sklep rowerowy NEKSUS z Elbląga - P. Fercho & D. Fercho, LOLBIT - M. Rokicki, DAVE DESIGN - P.Klarecki , GORDON - G. Szydłowski, Cukiernia Hildebrandt - M. Zarzeka, ABS POLSKA - T. Tyszecki.

Sławomir Borysewicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Pasłęcki Maraton MTB