Program Stypendiów Pomostowychjest skierowany do maturzystów ze wsi i małych miast pochodzących z rodzin o niskich dochodach i osiągających dobre wyniki w nauce i spełniających warunki określone wregulaminie. W ramach Programu można uzyskać stypendium na I rok dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym. Stypendium wynosi5000 złi jest wypłacane w 10miesięcznych ratach po 500 zł.

Na wyższych latach studiów najlepsi stypendyści Programu mogą otrzymać dalszą pomoc, w postaci stypendiów naII rok studiów,stypendiów korporacyjnych, na odbycie części studiów na zagranicznej uczelni w ramach programuStudiuj za Granicą,stypendiów doktoranckich,staży krajowychizagranicznychoraz inne.

Programy stypendialne dostępne w uczelnidla wszystkich studentów uczelni państwowych i niepaństwowych, niezależnie od tego, czy studiują w trybie stacjonarnym czy niestacjonarnym. W ramach pomocy stypendialnej możesz ubiegać się o:

• stypendium socjalne;
  • stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych;
  • stypendium rektora dla najlepszych studentów;
  • stypendium ministra za wybitne osiągnięcia;
  • stypendia dla kierunków zamawianych;
  • zapomogi.

Inne stypendia.Stypendia przyznają także różne fundacje, firmy i organizacje, na zasadach przez siebie określonych.Czytaj więc uważnie ogłoszenia w uczelni, szukaj informacji w swoim środowisku lokalnym albo na portalu:www.mojestypendium.pl.

Kredyty studenckie,októre mogą się ubiegać studenci uczelni państwowych i niepaństwowych, bez względu na rok studiów, studiujących w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, którzy rozpoczęli naukę przed ukończeniem 25. roku życia. W pierwszej kolejności kredyt otrzymają studenci o najniższych dochodach. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy.

Więcej informacji na stronie: http://www.stypendia-pomostowe.pl

lub:

Agencja Nieruchomości Rolnych