9 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się okolicznościowa impreza z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie pasłęckich gimnazjów, słuchacze PUTW oraz mieszkańcy miasta mogli zwiedzić budynek, który dzięki funduszom unijnym został zmodernizowany i przeznaczony do kształcenia młodzieży w zawodzie technik hotelarstwa.

Nauczyciele Aleksandra i Bogdan Szymańscy wraz z uczniami klasy I i II technikum przygotowali warsztaty kulinarne m.in. przyrządzanie płonących naleśników, robienie deserów, czy mieszanie koktajli) oraz florystyczne. Wicedyrektor szkoły Elżbieta Wasiuk i Grażyna Sadowska przygotowały materiał fotograficzny ilustrujący udział uczniów szkoły w kilku spośród 13 projektów EFS POKL zrealizowanych w Zespole Szkół od 2008 r.

Najnowszym osiągnięciem szkoły jest sukces uczennic z klasy IIIc LO, Agaty Piróg, Aleksandry Kiecy i Mai Sośnickiej, które wygrały konkurs „A co ty wiesz o Unii Europejskiej ” i w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli . Uczennice przygotowała do konkursu Magdalena Bała. Gratulujemy sukcesu!

Natomiast w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zaprezentowano projekty zrealizowane w szkole w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na specjalnie przygotowanych tablicach przedstawiono opisy i zdjęcia dokumentujące zrealizowane projekty w latach 2008-2014. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje wybranych krajów UE oraz degustację ich tradycyjnych potraw.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pasłęku