W dniu 23.04.2014 r. słuchacze Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku rozpoczęli zmagania z egzaminem gimnazjalnym. Do części humanistycznej egzaminu przystąpiło 21 słuchaczy. O godzinie 09:00 rozpoczęli egzamin od arkusza zawierającego zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim.

W dniu 24.04.2014 r. wszyscy słuchacze trzeciej klasy, przystąpią do egzaminu z części matematyczno–przyrodniczej, do którego również przygotowano dwa arkusze zadań. Pierwszy zawierał zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, drugi natomiast - zadania z matematyki.

Dzień 25 kwietnia, to dzień języków obcych. Do pierwszej części na poziomie podstawowym przystąpią wszyscy, następnie sześciu gimnazjalistów przystąpi do ostatniego etapu egzaminu - testu z języka obcego na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy zdający bardzo poważnie podeszli do swoich obowiązków. Towarzyszyła im atmosfera skupienia i powagi. Opinie na temat trudności zadań wśród uczestników były bardzo zróżnicowane. Nauczyciele życzą zdającym uzyskania jak najwyższych wyników.

Maria Kizyk

Zdjęcie numer 1 w artykule: Egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku