W dniach 10 i 11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych wPasłęku odbyła się XIV Olimpiada „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Organizatorami olimpiady byli Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu.

Pierwszego dnia w rywalizacji konkursowej udział wzięły reprezentacje czterech szkół podstawowych: ze Zwierzna, Godkowa, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej. Następnego dnia wkategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startowali uczniowie z gimnazjów: wStankowie, Dobrym i w Młynarach oraz drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

Klasyfikacja indywidualna w grupie szkół podstawowych ukształtowała się następująco:

- I miejsce – Filip Modzelewski – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku,

- II miejsce – Kamila Niziołek - Szkoła Podstawowa w Godkowie,

- III miejsce – Agata Szymkiewicz – Szkoła Podstawowa w Godkowie.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Godkowie, drugiemiejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa wZwierznie.

W kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce indywidualnie zajęła Aldona Puchalska z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, drugie Marika Hałońko z Zespołu Szkół w Pasłęku, trzecie – Dagmara Sawicka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Nagrody zespołowe otrzymali:

- I miejsce – Zespół Szkół w Pasłęku,

- II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

- III miejsce – Gimnazjum w Stankowie.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie za najlepszą prezentację atrakcji turystycznych gminy reprezentowanej przez drużyny szkolne. Otrzymał je Mateusz Krasiński ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi wZielonce Pasłęckiej.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Elblągu i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Finał XIV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Finał XIV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Finał XIV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Finał XIV Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”