8 marca 2014 r. w Giżycku odbył się etap okręgowy II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. II miejsce zajął w nim uczeń Dawid Olejnik z kl. II b i zakwalifikował się do etapu centralnego, który przeprowadzony zostanie w Białymstoku 29 marca. Dawid powalczy o indeks wybranej przez siebie uczelni wyższej.

Podobny sukces odniosły uczennice kl. III a Joanna Karpińska i Anna Roskowińska, które tego samego dnia, tj. 8.03 brały udział w Gdańsku w etapie okręgowym XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i zajęły w nim kolejno II i XIV m. Obie zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia w Krakowie. Do wygrania są indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego na wybrany kierunek studiów.

Ponadto 15 marca w Olsztynie odbył się etap okręgowy XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w którym I m. zajęła Olga Senyszyn, II m. Anna Roskowińska, a III m. Natalia Grybko z kl. III a. Niestety, uczennicom zabrakło kilku punktów, by awansować do finału, ale były najlepsze na Warmii i Mazurach. Czekamy także na wyniki odbytego 12 marca w Bydgoszczy etapu okręgowego VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, w którym wzięła udział Alicja Październik z kl. III a. Wszystkich wymienionych uczniów do konkursów przygotował Tomasz Rozenbajgier.