W dniu 17 lutego i 3 marca 2014 r. odbyły się warsztaty przeprowadzone przez uczniów ZSEiT w Pasłęku. Spotkanie wprowadzało młodych ludzi zainteresowanych pracą nauczyciela, pedagoga lub psychologa do zagadnień związanych z zawodem. Opiekunowie oraz uczennice LO o nachyleniu pedagogicznym opracowali scenariusz zajęć kierowanych do przedszkolaków. Zajęcia obejmowały gry dydaktyczne i zabawy ruchowe.

W dniu 03.03.2014 r.w Przedszkolu Nr 1 w Pasłęku odbyły się zajęcia na temat „Woda źródłem życia”. Uczennice weszły w rolę pedagogów. Prowadziły spotkania w dwóch grupach wychowawczych. Podczas zajęć dzieci obserwowały zjawiska odwracalne i nieodwracalne. Zastanawiały się nad składem wody, badały, kiedy woda jest zdatna do picia. Dzieci zdobywały wiedzę dzięki wizualizacji, rysunkowi i zabawom ruchowym.

Zarówno uczennice LO, jak i uczennice gimnazjum wiążą swoją karierę zawodową z zawodem nauczycielskim i pragną kontynuować naukę, by się do niego dobrze przygotować.

Spotkanie przygotowały: wych. klasy III LOP Aneta Wołosz, uczennice klasy III LOP, pedagog: Joanna Strzelecka.

Joanna Strzelecka

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zajęcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w przedszkolu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zajęcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w przedszkolu
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zajęcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w przedszkolu