Dzisiaj, 20 lutego, w Starostwie Powiatowym, w Elblągu przeprowadzona została Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obrony Cywilnej. Zwycięzcą i reprezentantem powiatu w etapie wojewódzkim Olimpiady okazała się drużyna Zespołu Szkół w Pasłęku.

Każdy uczestnik olimpiady dostał do rozwiązania w czasie dopuszczalnym do 60 min) 50 pytań testowych. Łączna suma punktów uczestników z tej samej drużyny decydowała o jej zwycięstwie.

Komisja w następującym składzie:

1. Przewodniczący Komisji: Stanisław Sołowiej – Starostwo Powiatowe w Elblągu,
  2. Członek Komisji: Iwona Martynowicz – Starostwo Powiatowe w Elblągu,
  3. Członek Komisji: Marek Murdzia – Starostwo Powiatowe w Elblągu,

po sprawdzeniu przygotowanego testu ustaliła że:

I miejsce - łączną sumą punktów 65 zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Pasłęku w składzie: Janusz Michał Juniewicz i Marcin Błaszczyk.

II miejsce - łączną sumą punktów 52 zajęła drużyna z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym w składzie: Bartosz Alchimowicz i Martin Kozakiewicz.

III miejsce - łączną sumą punktów 50 zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w składzie: Rafał Mirys i Jakub Pawelec.

Zespołom biorącym udział pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył Jacek Augustynowicz, sekretarz powiatu. Zespół, który zajął I miejsce zakwalifikował się do III etapu Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej - na szczeblu wojewódzkim. Zgłoszenie zwycięskiego zespołu zostanie przesłane do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej