Dnia 22 listopada 2013 r. odbyła się jubileuszowa X Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Zespole Szkół w Pasłęku, przypadająca w Dni Honorowego Krwiodawstwa 22-26 XI). Uczniowie oddawali krew także w ramach XI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Do akcji zgłosiło się 30 uczestników, jednak nie wszyscy mogli oddać krew tego dnia. Ostatecznie zakwalifikowano 21 dawców, którzy łącznie oddali ponad 9 litrów krwi.

Jednocześnie jest mi niezmiernie miło poinformować o wynikach X Edycji Turnieju w poprzednim roku szkolnym, którego podsumowanie odbyło się 11 października w Elblągu. Zespół Szkół w Pasłęku zajął I miejsce w etapie rejonowym i III miejsce w etapie wojewódzkim. Jednak jak wiemy nie wyróżnienia mają największe znaczenie, ale bezinteresowna chęć niesienia pomocy. Wielu naszych uczniów oddaje krew systematycznie, zgłaszając się samemu do Placówki Terenowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pasłęku. Ze wszystkich wolontariuszy jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że w ten sposób możemy krzewić w nich postawy obywatelskie.

Do końca roku szkolnego nasi krwiodawcy będą nadal oddawać krew w ramach Turnieju, a jego wyniki poznamy za rok. Pragnę podziękować paniom pielęgniarkom z PT RCKiK w Pasłęku za sprawnie przeprowadzoną akcję, pielęgniarce szkolnej p. Danucie Sztajnborn za pomoc w opiece nad młodzieżą i Oddziałowi Rejonowemu PCK w Elblągu za coroczne wsparcie i wyróżnienia.

Tomasz Rozenbajgier

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: X Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: X Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: X Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Zespole Szkół w Pasłęku