W dniu 5 grudnia odbyła się III powiatowa konferencja „Agresja w szkole , jak jej przeciwdziałać”. Konferencję otworzył i przewodniczył jej Starosta Elbląski.

Wzięli w niej udział dyrektorzy szkół z terenu naszego powiatu, przedstawiciele rad rodziców, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z Pasłęka oraz Elbląga, policji, straży pożarnej oraz uczniowie. W programie konferencji znalazły się wykłady dr Elżbiety Zubrzyckiej Prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego Waldemara Czerskiego psychologa z KMP w Elblągu Marceliny Tatarynowicz psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku Jarosława Gramana specjalista Zespołu Prewencji KMP w Elblągu).Wykład dr Elżbiety Zubrzyckiej pt.” Gdzie kończy się zabawa a zaczyna niedopuszczalne zachowanie” poruszał ważny problem agresji wśród dzieci i młodzieży agresywne zachowanie w klasie, granice dopuszczalnych zachowań, problem „klasowego dręczyciela”). Wykład wzbudził szczególne zainteresowanie zgromadzonych, w szczególności młodzieży.Psycholog Waldemar Czerski przedstawił w swoim wykładzie postawy, jakie przyjmują ofiary wobec przemocy. Policyjne statystyki zawierające dane z terenu naszego powiatu dotyczące przemocy przedstawił aspirant sztabowy Jarosław Graman.Marcelina Tatarynowicz psycholog z PPP z Pasłęka zapoznała uczestników konferencji z wynikami badań ankietowych uczniów I i II klas gimnazjum oraz I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Podsumowania realizacji programu „Bezpieczna szkoła” w 2008 roku dokonała Gabriela Effenberg Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Konferencja Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Konferencja Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Konferencja Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Konferencja Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać