W dniach 11-13 czerwca 2013r. odbyła się IV edycja Kongresu Regionów w Świdnicy. Kongres objęty był Patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Partnerem merytorycznym IV Kongresu Regionów byli: Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Kongres Regionów to miejsce spotkań przedstawicieli świata biznesu, przedsiębiorców i inwestorów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Łączna liczba uczestników tegorocznego kongresu wyniosła 1500 osób. W trakcie Kongresu odbyło się 5 sesji plenarnych, 56 paneli dyskusyjnych oraz 7 paneli bez krawata. Wręczone zostały nagrody w 7 rankingach samorządowych, w których nagrodzono w sumie 157 prezydentów, burmistrzów, starostów oraz wójtów.

Powiat Elbląski został wyróżniony za zajęcie VIII miejsca w rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców. Nagrodę – okolicznościowy puchar oraz list gratulacyjny – w imieniu Pana Starosty Sławomira Jezierskiego odebrała Pani Sylwia Cieciora – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat Elbląski nagrodzony podczas IV Kongresu Regionów w Świdnicy
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat Elbląski nagrodzony podczas IV Kongresu Regionów w Świdnicy
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat Elbląski nagrodzony podczas IV Kongresu Regionów w Świdnicy
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiat Elbląski nagrodzony podczas IV Kongresu Regionów w Świdnicy