18 maja 2013 odbył się w Olsztynie na Rynku Starego Miasta kolejny , już XV, Festyn Integracyjny „Jesteśmy razem”. Był to jeden z punktów dni z ekonomią społeczną. Przyjęta formuła targów z ekonomią społeczną bardzo dobrze się sprawdziła Główny organizatorem był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie oraz ESWIP.. Swoje stoisko na Starówce Olsztyńskiej pośród wielu wystawców z Warmii i Mazur miał ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W KAMIONKU WIELKIM. Prezentowane były głównie wyroby z wikliny , meble ogrodowe i inne wyroby stolarskie .Ważnym elementem dni z ekonomią społeczną była konferencja pt.” Stawiamy na biznes lokalny”, gdzie dyskutowano miedzy innymi na temat roli podmiotów ekonomii społecznej w U.E. .Dobrym przykładem były Włochy, gdzie spółdzielnie socjalne działają z bardzo dobrym skutkiem. Następnym ważnym tematem była ekonomia społeczna jako element aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych , tu kolejny dobrym przykładem są Niemcy , którzy mają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Z pozostałych punktów konferencji na uwagę zasługują : klauzule społeczne w Prawie zamówień Publicznych, doświadczenia na rzecz ekonomii społecznej, zewnętrzne źródła finansowania ekonomii społecznej oraz ekonomia społeczna a osoby niepełnosprawne . Integralną częścią dni z ekonomia społeczną były dni otwarte podmiotów ekonomii społecznej w których uczestniczył ZAZ Kamionek Wielki.

Janusz Otręba

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI Z EKONOMIĄ SPOŁECZNĄ 17-18 MAJ 2013
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI Z EKONOMIĄ SPOŁECZNĄ 17-18 MAJ 2013
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI Z EKONOMIĄ SPOŁECZNĄ 17-18 MAJ 2013