Zdjęcie numer 1 w artykule: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie

W dniach 5-10 marca 2013 r. przedstawiciele powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego – partnerzy projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” – uczestniczyli w kolejnych międzynarodowych targach turystycznych ITB Berlin 2013. W pierwszych dniach targów obecni byli również Włodzimierz Brodiuk, starosta ostródzki, oraz radni powiatu ostródzkiego.

Podobnie jak co roku, elementem wyróżniającym stoisko była makieta pochylni Oleśnica, która stała się ozdobą polskiego pawilonu narodowego. O naszym stoisku informowały targowe wydania branżowych periodyków turystycznych. Dzięki temu Kraina Kanału Elbląskiego cieszyła się sporą popularnością wśród odwiedzających targi. Informatorzy, reprezentujący biura promocji poszczególnych powiatów, dysponowali profesjonalnymi narzędziami przygotowanymi wcześniej w ramach realizowanego wspólnie projektu w postaci: przewodników, map, prezentacji, filmów i gadżetów.

W tym roku oficjalnym partnerem targów w Berlinie była Indonezja, która przygotowała bajecznie kolorową ceremonię otwarcia. Uczestniczyli w niej m.in. kanclerz RFN Angela Merkel, prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono, burmistrz Berlina Klaus Wowereit oraz dyrektor generalny ITB Raimund Hosch. Niespodzianką była przebojowa piosenka, opowiadająca o potrzebie chronienia naszego środowiska naturalnego, napisana specjalnie na tę okazję przez prezydenta Indonezji. Spotkała się ona z owacyjnym przyjęciem kilkutysięcznej publiczności uczestniczącej w otwarciu targów.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie