W dniach 24-27 października przedstawiciele powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego uczestniczyli w jednych z największych międzynarodowych targów, które rokrocznie odbywają się w Poznaniu. Tour Salon 2012 to cykliczna impreza związana z promocją regionów turystycznych, biur podróży, touroperatorów oraz wydawnictw branżowych.

Przedstawiciele branży turystycznej prezentowali się w dwóch halach na różnych, czasem bardzo oryginalnych stoiskach. Idea targów poznańskich, oprócz prezentacji regionów, polega również na przygotowaniu oferty dla specjalistów branży, którzy mogą uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i konferencjach związanych z turystyką w trakcie trwania targów. O swoich podróżach i powstałych na ich podstawie publikacjach opowiadają różni podróżnicy. W tym roku była to Elżbieta Dzikowska znana m.in. z programu telewizyjnego „Pieprz i wanilia”.

Krajem partnerskim tegorocznej 23. edycji Tour Salon była Palestyna. Jest to co raz częściej wybierany cel podróży naszych rodaków. Głównym powodem, dla którego Polacy wybierają się do tego kraju są liczne miejsca istotne dla chrześcijaństwa i europejskiej kultury.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Kraina Kanału Elbląskiego w Poznaniu

Kraina Kanału Elbląskiego zaprezentowała swoją szeroką ofertę turystyczną na nowoczesnym stoisku o powierzchni 24 m2 zbudowanym przez pracowników starostw powiatowych z Elbląga, Iławy i Ostródy, w hali nr 5. Oferta turystyczna KKE adresowana jest do szerokiego grona turystów. To nie tylko podróże „statkiem po trawie”, ale również ciekawe propozycje dla żeglarzy, piechurów, fanów historii i zabytków, rowerzystów, osób poszukujących spokoju wśród zielonych zakątków naszego regionu, kajakarzy i wędkarzy.

Kierując się powodzeniem podczas ubiegłorocznej edycji Tour Salon, organizatorzy stoiska zaopatrzyli się tym razem w większy zapas materiałów promocyjnych. Okazało się jednak, że mimo to, niektórych materiałów zabrakło już trzeciego dnia targów. Świadczy to o rosnącym zainteresowaniu ofertą KKE. Nieodłącznym elementem wyróżniającym stoisko była oczywiście makieta pochylni Oleśnica, która tradycyjnie absorbowała uwagę odwiedzających.

Mimo prac modernizacyjnych pochylni i kanału, które prowadzone będą do czerwca 2014 roku, w nadchodzącym sezonie część Kanału Elbląskiego będzie dostępna dla turystów. Według informacji głównego zarządcy tej drogi wodnej – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku - wyłączony z całkowitej eksploatacji będzie odcinek pochylni od Buczyńca do Całun. Mimo to, Żegluga Ostródzko-Elbląska przygotowała na ten czas szereg ciekawych rejsów, by turyści odwiedzający nasz obszar w przyszłym sezonie nie odnieśli wrażenia, że sztandarowa atrakcja regionu jest nieczynna. Z powodu remontu pochylni nie osłabną też wysiłki promocyjne, a wręcz przeciwnie - partnerzy trwałości projektu Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego wybierają się w 2013 roku ze swoją ofertą na targi turystyczne do Wiednia, Brna, Berlina i Poznania.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego w Poznaniu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego w Poznaniu