Z inicjatywy przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego i radnego Marka Zamojcina odbyło się w Starostwie Powiatowym w Elblągu spotkanie z przedstawicielami wykonawcy remontu drogi wojewódzkiej nr 503 – hiszpańskiej firmy FCC.

Lokalne samorządy na spotkaniu 10 października reprezentowali: burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz, zastępca wójta gminy Elbląg Zygmunt Tucholski, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, radny Marek Zamojcin, starosta Sławomir Jezierski, wicestarosta Maciej Romanowski i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tadeusz Przyborski. Inwestora reprezentował zastępca dyrektora ds. inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Władysław Łukaszuk, a także inżynier nadzorujący budowę. Licznie była reprezentowana hiszpańska firma FCC, wykonawca remontu drogi, z Miguelem A. Mayerem, dyrektorem oddziału, na czele.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele KM Policji i KM Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Przedstawiciele samorządów przedstawili zgłaszane przez mieszkańców gmin Elbląg i Tolkmicko uwagi dotyczące sposobu prowadzenia remontu i związanych z tym uciążliwości. Szczególny niepokój mieszkańców budzi kwestia zapewnienia bezpieczeństwa oraz właściwego i skutecznego informowania lokalnej społeczności o kolejnych etapach remontu i wyznaczanych objazdach. Starosta Jezierski zwrócił również uwagę, że istnieje realne niebezpieczeństwo uszkodzenia dróg lokalnych przez pojazdy o ponadnormatywnej masie obsługujące budowę. Wykonawca inwestycji korzysta z lokalnych dróg, które niedawno zostały wyremontowane dużym nakładem finansowym powiatu i gmin. Taka sytuacja wymaga stosownych uzgodnień z zarządcą drogi.

Przedstawiciele wykonawcy przyjęli do wiadomości wszystkie zgłaszane uwagi. Poinformowali, że od 4 października zmieniono kierownika budowy i inżyniera nadzorującego budowę na osoby z większym doświadczeniem. Powinno to przynieść poprawę zarówno w organizacji samego remontu drogi, jak i komunikowania się z lokalną społecznością.

Wykonawcy inwestycji podkreślali, że wprowadzone ułatwienia w ruchu i tzw. „krótkie objazdy” dotyczą jedynie lokalnych mieszkańców. Pozostałe pojazdy muszą poruszać się po oficjalnie wyznaczonych tzw. „dalekich objazdach”.

Spotkanie zakończyło się konferencją prasową uczestników z przedstawicielami lokalnych mediów.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Remont drogi wojewódzkiej nr 503 – będzie lepiej?
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Remont drogi wojewódzkiej nr 503 – będzie lepiej?
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Remont drogi wojewódzkiej nr 503 – będzie lepiej?
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Remont drogi wojewódzkiej nr 503 – będzie lepiej?
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Remont drogi wojewódzkiej nr 503 – będzie lepiej?